İletişim Bilgileri

YEŞİLKENT FİDANLIĞI

  • Yetkili Kişi: MURAT KAPIKIRAN
  • Telefon numarası: +90 (216) 422-33-49
  • +90 (533) 343-80-88
  • Adres: Prof. Dr. Beynun Akyavaş Cad. No:6 Çengelköy – Üsküdar / İSTANBUL, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Hakkımızda

YEŞİLKENT FİDANLIĞI
Şirketimiz YEŞİLKENT PEYZAJ İNŞ. TAAH. SAN. VE TİC. LMT. ŞTİ. 1990 yılında Ziraat Mühendisleri Derya Kapıkıran ve Murat Kapıkıran tarafından kurulmuş ve halen faaliyetini sürdürmektedir. 19998 yılında Çengelköy’de üretim ve satış fidanlığı kurulmuştur. 7600 m2 alanda bitki satışı ve küçük ölçekli üretim yapılmaktadır. Bitki çeşitliliği. Ürün kalitesi ve müşteri portföyü ile İstanbul’un önemli fidanlıkları arasındadır.
Kuruluş amacımız her türlü dış mekan bitkileri üretimi. Alım satım. Peyzaj projeleri,çizim.tasarım ve uygulamaları ile bunların pazarlanması, bu konular ile ilgili araştırma geliştirme faaliyetleridir. Peyzaj uygulamaları yanı sıra bitki zararlıları ile mücadele ve koruma faaliyetleri, danışmanlık ve müşavirlik hizmetleri de verilmektedir. Geniş alanlarda peyzaj projeleri üretmek, bunların uygulamalarını yapmak ve fidan satışının yanında özel ağaçlandırma ve orman oluşturma uygulamaları da faaliyetlerimiz içindedir. Belediyeler ve büyük şehirlere geniş ölçekli modern şehirciliğin gerektirdiği şartlara uygun proje, çizim ve tasarım yapmaktayız. Futbol sahalarının anahtar teslimi uygulamaları da faaliyetlerimiz arasındadır. Ayrıca toprak, torf, gübre, zirai alet ve ekipmanları, vermikülit satışı da yapmaktayız. Drenaj ve park bahçe sulama sistemleri projelendirme ve uygulamaları konusunda tecrübeli kadromuz mevcuttur. Hazır rulo çim, çim tohumu ve hydroseeding ile çim alanı tesisi her ölçüde uygulanmaktadır. Satış noktamızda 1000’i aşkın bitki türü, ağaç, çalı, yer örtücü ve su bitkilerinin yanı sıra her türlü ithal bahçe öğesi temin edilmektedir.
Uygulamalarımızda İtalya, Hollanda, Almanya, Fransa, Macaristan, İspanya ve Bulgaristan’ dan ithal ettiğimiz bitkilerin kullanımının ve satışının yanı sıra 2001 yılında mülkünü alarak İstanbul’a 140 km mesafede Pamukova Özbek köyünde süs bitkileri üretim tarlası tesis edilmiş, şu anda yine mülk olarak yaklaşık 50 dekara ulaşmıştır.
Belediyelere konsept ve temalı parklar projelendirilip anahtar teslim uygulanmakta ve imal edilmektedir. Bayındırlık ve Karayolları için tasarım, proje ve peyzaj uygulamaları yanı sıra sert peyzajda da uzmanlaşılmıştır. Her türlü araç ve yaya yolu, otopark uygulamaları, istinat duvarları, bordür, tretuvar çalışmaları, yer altı su depoları, süsü havuzları ve şelaleler, dereler, kaya bahçeleri, çeşmeler ve köprüler, ahşap öğeler, koşu parkurları ve hobi bahçeleri projelendirilip uygulanmaktadır. Park bahçe ve yol aydınlatmaları yapılmaktadır. Firmamız bu imalatları için gereken makine parkına sahiptir.
Firmamız inşaat sektöründe de bugüne kadar konut ve ticari alan imalatları ve büyük rekreasyon alanları üretiminde uzmanlaşmıştır.
Yurt içi ve yurt dışı emtia ticareti kurulduğu günden bu yana yapılmaktadır. Bitki ticaretinin yanı sıra peyzajda kullanılan bütün materyalin, ithalat ve ihracatı yapılmakta ve inşaat malzemeleri v.b bir çok emtianın ticaretini de yapmaktadır.
Kurulduğu günden bu yana İstanbul ve Türkiye’nin bir çok bölgesinde park, bahçe,yol düzenlemesi ve rekreasyon yapmıştır. Bünyesinde çeşitli dönemlerde değişmekle beraber ortalama 50 personel çalıştırmaktadır. Bu personelin bir kısmı mühendis ve mimardır.
Şirketimiz tecrübesi ile uzmanlığı olan alanlarda birlikte çalışma adaydır.
YEŞİLKENT PEYZAJ

Şirket Bilgileri

İletişim Bilgileri

Yetkili Kişi: MURAT KAPIKIRAN
Web Sitesi: http://yesilkent-fidanlik.ticiz.com

Genel Bilgiler

Başlık: YEŞİLKENT FİDANLIĞI
Adres: Prof. Dr. Beynun Akyavaş Cad. No:6 Çengelköy – Üsküdar / İSTANBUL, Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (216) 422-33-49, +90 (533) 343-80-88
Web sitesi: www.yesilkent.com.tr